Zojina zavarovanja ZM - 100% varnost 24 ur na dan
Zojina zavarovanja so namenjena pred¹olskim in ¹olskim otrokom ter mladim z veljavnim statusom dijaka oziroma ¹tudenta. Pri tem velja, da se jamstvo zavarovalnice priène ob 24. uri tistega dne, ko je premija plaèana, vendar ne prej kot 31. 8. 2010 za otroke in dijake in 30. 9. 2010 za ¹tudente, za dan plaèila pa se ¹teje dan, ko je bila na banki oziroma po¹ti plaèana premija.
Naj poudarimo, da zavarovalno jamstvo velja kjerkoli, 24 ur na dan, tudi med poèitnicami in preneha èez eno leto - torej 31. 8. 2011 za otroke in dijake ter 30. 9. 2011 za ¹tudente. Tu pa je ¹e posebna prednost - v primeru sklenitve zavarovanja v naslednjem ¹olskem letu se jamstvo podalj¹a do plaèila nove premije po novi polici, èe jo na¹i zavarovanci plaèajo do 31.10.2011. Vkljuèeno tudi zavarovanje ¹portnega rizika Vsak zavarovanec lahko izbira med osmimi razliènimi kombinacijami rizikov in zavarovalnih vsot in sestavi zavarovanje »èisto po svoji meri«, glede na lastne potrebe in naèin ¾ivljenja. Pri tem lahko izbira med razliènimi riziki (nezgodna smrt, progresivna invalidnost, naravna smrt, dnevna od¹kodnina, bolni¹nièni dan in zdravili¹ki dan) in vi¹inami zavarovalnih vsot, hkrati pa je na¹im zavarovancem na voljo prav posebna prednost Zojinih zavarovanj –t.i. ¹portni riziko. Zavarovalnica Maribor namreè veèini registriranih ¹portnikov nudi 100-% jamstvo in 100-% izplaèilo zavarovalne vsote tudi pri opravljanju ¹portne dejavnosti, pri èemer vsa ostala jamstva seveda ostanejo nespremenjena. Tudi letos posebna akcija Seveda pa smo za na¹e zavarovance tudi letos pripravili posebno akcijsko ponudbo. Èe se stranke odloèijo za sklenitev ¾ivljenjskega zavarovanja ZM Prizma junior (to je zavarovanje za otroka), potem v ZM poskrbimo za ¹e veèjo varnost njihovih otrok – zavarovancem namreè podarimo eno od kombinacij ¹olskega nezgodnega zavarovanja Zojinih zavarovanj. Posamièno nezgodno zavarovanje otrok skozi vso leto
Naj za konec dodamo, da lahko poleg Zojinih zavarovanj prek zlo¾enke na Zavarovalnici Maribor skozi vse leto na razliène naèine sklenete tudi Posamièno nezgodno zavarovanje otrok, in sicer pri zastopnikih, na na¹ih poslovnih enotah, ali kar na na¹i spletni strani - zavarovalna premija je v vseh primerih enaka. Vsekakor pa je pomembna prednost sklenitve nezgodnega zavarovanja prek spleta tudi v tem, da ga lahko stranka sklene kar »iz naslanjaèa – in se na ta naèin izogne dodatnim stro¹kom in nepotrebnim potem.
Prvi ¹olski dan v znamenju dru¾ini prijaznih podjetij
Ljubljana, 31. avgusta 2010 – Danes je v prostorih Zavarovalnice Maribor potekala novinarska konferenca, na kateri so predstavniki Zavoda Ekvilib, ministrstva za delo, dru¾ino in socialne zadeve in pilotnega podjetja Zavarovalnice Maribor (ZM) predstavili projekt certificiranja dru¾ini prijaznih podjetij. Osnovni certifikati so bili podeljeni v maju 2007 kar 60 podjetjem, sedaj pa poteka drugi krog certificiranja, v katerem sodeluje 21 podjetij. ZM se je v projekt vkljuèila ¾e septembra 2006 kot pilotno podjetje, sedaj pa kot eno od podjetij, ki raèunajo, da bodo uspe¹no prestali zunanjo revizijo triletnega poroèila in konèni certifikat prejeli konec septembra letos za prihodnje triletno obdobje.
»Da se v Zavarovalnici Maribor zavedamo pomena aktivnega in pozitivnega odnosa do star¹evstva na delovnem mestu, ka¾e dejstvo, da smo leta 2006 k projektu Certifikat Dru¾ini prijazno podjetje pristopili kot prvo podjetje v Sloveniji,« je povedal Drago Cotar, predsednik uprave ZM. »Ni nakljuèna odloèitev za dana¹nje sreèanje prav zadnji dan pred zaèetkom ¹ole, saj je prav otro¹ki èasovni bonus (izredni dopust na prvi dan ¹ole za star¹e otrok prve triletke v osnovni ¹oli) ukrep, za katerega se je odloèilo najveè zaposlenih v ZM - lani celo èez osemdeset.« V ZM nameravajo uvesti ¹tiri nove ukrepe, je povedal Samo Èervek, direktor slu¾be za pravne, splo¹ne in kadrovske zadeve, »ponovno vkljuèevanje po dalj¹i odsotnosti, èasovni konto, ukrepe za varovanje zdravja in raz¹iritev otro¹kega èasovnega bonusa na uvajanje otroka v vrtec.« Med 900 zaposlenimi so opravili raziskavo, s katero so pridobili mnenja o tem, kateri ukrepi bi bili najbolj za¾eleni. »Izbrali smo tri ukrepe, ki so jih predlagali zaposleni; po oceni delovne skupine in uprave pa dodali ¹e èetrtega, ki je prav tako izjemno pomemben - ukrepe za varovanje zdravja,« je dodal Èervek.
»Imetnice certifikata Dru¾ini prijazno podjetje so dru¾beno odgovorne institucije, saj skrbijo za dobro poèutje svojih zaposlenih in jim omogoèajo la¾je usklajevanje njihovega dru¾inskega in poklicnega ¾ivljenja,« je preprièan Uro¹ Prikl, predstavnik ministrstva za delo, dru¾ino in socialne zadeve. »Trenutno so v projekt vkljuèena podjetja razliènih pravnih oblik, ki zaposlujejo preko 50.000 zaposlenih,« je poudaril Prikl. Preprièan je, da bodo tista podjetja, ki se bodo prièela zavedati pomena tak¹nih in podobnih projektov in bodo naredila pozitiven miselni preskok na podroèju razvoja zaposlenih, dolgoroèno stabilna in ekonomsko uspe¹na. Temu pritrjuje tudi vodja certificiranja Ale¹ Kranjc Ku¹lan, direktor Zavoda Ekvilib, nosilca projekta certifikata dru¾ini prijazno podjetje: »Ko smo pred ¹tirimi leti zaèeli s pilotnim projektom pravzaprav nismo imeli zelo velikih ambicij, saj nismo vedeli, kak¹en bo odziv slovenskih podjetij. Sedaj lahko reèemo, da je bil zelo dober. Èe se primerjamo z Nemèijo in Avstrijo, smo v tem obdobju krepko presegli ¹tevilo podjetij, ki so se v projekt vkljuèila v teh dveh dr¾avah. S tem certifikatom dejansko spreminjamo klimo pomembnosti usklajevanja dru¾inskega in poklicnega ¾ivljenja ne le v podjetjih, ampak v slovenskem poslovnem svetu nasploh.«
Cotar je opozoril ¹e na to, da je prav v èasu krize zelo pomembno ohraniti pozitivne odnose z zaposlenimi, ki postajajo partnerji zaposlovalcem, èeprav se »¾al nekaterim zaposlenim zdijo ukrepi samoumevni. Po drugi strani pa opa¾amo, da vedno veè novozaposlenih kot konkurenèno prednost oz. pomemben vpliv na njihovo odloèitev, da izberejo ZM kot zaposlovalca, predstavlja prav na¹ posluh za (mlade) dru¾ine.« Tovrstno izku¹njo ima tudi Jasmina Selan, zaposlena na ZM: »®e v zaèetku poletja sem zaèela razmi¹ljati, kako se bova 1. septembra z mo¾em organizirala, kako otroka uvajati v vrtec, da bo ta svoj velik korak sprejel èim la¾je. Na veliko preseneèenje pa me je po dopustu èakal mail, da mi pripada za prvo uvajanje otroka v vrtec 10 ur, ki jih izkoristim v enem tednu. To so drobne stvari, ki v danem trenutku pomenijo ogromno in taki podarjeni trenutki, ki jih lahko v tako hitrem tempu ¾ivljenja pre¾ivimo z najdra¾jimi so neprecenljivi. Vse to skupaj nas dela zadovoljne in èe smo zadovoljni, smo tudi bolj uspe¹ni."
©e nekaj informacij o DPP:
Povpreèno ¹tevilo ukrepov, ki ga posamezno podjetje izbere iz celovitega in dopolnjujoèega se kataloga ukrepov zna¹a èez 10 ukrepov na posamezno podjetje. Podlaga znaka/certifikata Dru¾ini prijazno podjetje so Socialni sporazum 2003 - 2005, Resolucija za enake mo¾nosti ¾ensk in mo¹kih 2005 - 2013 ter razvojno partnerstvo »Mladim materam/dru¾inam prijazno zaposlovanje«. Slovenija se je pri implementaciji tega projekta po sistemu/licenci "European work & family audit", ki ga je razvila nem¹ka organizacija Berufundfamilie in ki izhaja certifikata Beruf&Familie, ki ga je razvila ta organizacija in ga podeljujejo od leta 1999. Pridobitev znaka/certifikata Dru¾inam prijazno podjetje je namenjena podjetjem in javnim ustanovam z nad 10 zaposlenimi.
®elvica Zoja bo razveseljevala ¹entjernejske otroke
©entjernej, 7. septembra 2010 – Danes so predstavniki Zavarovalnice Maribor (ZM), obèine in Javnega podjetja – Ekolo¹ke dru¾be ©entjernej (JP – ED©) podpisali pogodbo o sodelovanju na podroèju spodbujanja kulture v obèini ©entjernej. Tako bo otro¹ki abonma Kulturnega centra Primo¾a Trubarja v ¹olskem letu 2010/2011 nosil ime maskote ZM – ®elvice Zoje.
Drago Cotar, predsednik uprave Zavarovalnice Maribor, je ob podpisu pogodbe povedal: »Najla¾je je reèi – ni denarja. Pa vendar je prav v èasu krize, ki nas obdaja ¾e dve leti in za katero trdijo, da se ne bo nehala ¹e vsaj dve leti, ¹e kako pomembno, podpirati tiste dejavnosti, ki so neprofitne in bi se te¾ko obdr¾ale pri ¾ivljenju, èe ne bi imele mo¾nosti finanène podpore sponzorjev, donatorjev … V Zavarovalnici Maribor smo preprièani, da lahko le podjetja, ki verjamejo v in gradijo medsebojno zaupanje, v prihodnosti uspejo.”
Majda Kav¹ek, direktorica podjetja JPED©, pa meni: »V prvem letu delovanja je Kulturni center Primo¾a Trubarja dosegel veliko veè, kot smo si upali prièakovati. Posebej naj izpostavimo program za na¹e najmlaj¹e, ki bo v leto¹nji sezoni ¹e bolj pester, vznemirljiv in zanimiv. V sedmih abonentskih predstavah se bodo otroci sreèali s èarovnico Mico, vajencem Hlapièem, Svinjskim pastirjem, èebelico Majo in drugimi literarnimi junaki. Vsem obiskovalcem – otrokom in njihovim star¹em, starim star¹em…, se obeta posebna sezona, ki bo vsakomur prièarala ¹tevilna nepozabna do¾ivetja.«
Direktor poslovne enote ZM na Dolenjskem Jo¾e Klobèar pa je dodal, da Zavarovalnica Maribor podpira kulturno dogajanje na celotnem podroèju svojega delovanja in je prepoznana kot dru¾beno odgovorno podjetje in dru¾ini prijazno podjetje. »V leto¹njem letu smo se odloèili, da v obliki sponzorstva podpre prizadevanja Kulturnega centra Primo¾ Trubar iz ©entjerneja pri organizaciji otro¹kega gledali¹kega abonmaja, ki bo nosil ime maskote Zavarovalnice Maribor Otro¹ki abonma ¾elvice Zoje.«
Veè informacij: pr@zav-mb.si, 02 2332 446
O ZM:
®ivljenjskim zavarovancem je ZM za leto 2009 pripisala sedem milijonov evrov dobièka. Po izvedeni dokapitalizaciji v drugem polletju 2009 zna¹a kapital ZM 67,3 milijone evrov, kar je 131 odstotkov glede na leto 2008. V letu 2009 je ZM na slovenskem zavarovalnem trgu zrasla in med vsemi zavarovalnicami zasedla drugo mesto z 12,8 odstotki tr¾nega dele¾a. Poslovanje Zavarovalnice Maribor v obdobju 1-6 2010: zbrane kosmate premije: 147,7 milijonov evrov, èisti prihodki od premij: 101,5 milijonov evrov, likvidirane kosmate ¹kode: 75,3 milijone evrov, èisti odhodki za ¹kode: 64,8 milijonov evrov, èisti dobièek: 7milijonov evrov. Tr¾ni dele¾ ZM po prvem polletju 2010 zna¹a po podatkih SZZ 13,2 %.
|